Udany występ żaków w Zagłębie Cup

Na zakończenie ferii zimowych grupa żaków wzięła udział w kolejnym turnieju Zagłębie Cup. - Był to dobrze zorganizowany turniej. Postawa naszych żaków również może cieszyć - podkreśla Miłosz Bujak.

W minioną niedzielę, 24 lutego, w hali sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu odbył się turniej Zagłębie Cup dla rocznika 2010.

W turnieju, oprócz gospodarzy, wzięli także udział młodzi piłkarze Górnika Piaski, KS Mydlice, AP Bukowno i Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Na boisku nie brakowało emocji, pięknych bramek i widowiskowych akcji. Poczynania młodych piłkarzy obserwowali zawodnicy pierwszej drużyny Zagłębia - Piotr Polczak, Tomasz Nowak i Żarko Udovicić.

- Rozegraliśmy sześć spotkań, formuła turnieje nie przewidziała notowania wyników oraz podziału miejsc, więc my też tego nie czyniliśmy. Cztery mecze rozegraliśmy na dobrym poziomie i stworzyliśmy kilka naprawdę fajnych akcji, natomiast dwa pojedynki były dla nas cenną lekcją od rewelacyjnie grającego Bukowna i rówieśników z Zagłębia I - przekazał Miłosz Bujak, koordynator Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

ZDJĘCIA Z NIEDZIELNIEGO TURNIEJU ZAGŁĘBIE CUP - TUTAJ

***