Sparingowe granie młodych adeptów Akademii

Pod koniec stycznia i na początku lutego młodzi adepci Akademii AKS Górnik Niwka zagrali kilka meczów ze swoimi rówieśnikami z Jaworzna i Czeladzi.

Koniec stycznia i początek lutego to dla podopiecznych Patryka Korcza i Miłosza Bujaka seria sparingów. Jak poradzili sobie młodzi niwczanie?

Gościnnie w Jaworznie

28 stycznia żaki i skrzaty zagrali w Jaworznie z tamtejszą Akademią 2012 mecz w formule 3+1. - Nasi zawodnicy dzielnie walczyli z kolegami z Jaworzna. Mieli mały problem z dostosowaniem się do gry na mniejszej hali i innego ustawienia. Dla kilku ze skrzatów był to też debiut sparingowy i cenne piłkarskie doświadczenie. Oczywiście wynik nie był tu najważniejszy, liczyła się dobra zabawa – przekazał trener Miłosz Bujak.

U siebie z Górnikiem Piaski

30 stycznia do Sosnowca przyjechali młodzi piłkarze Górnika Piaski. - Nasza grupa żaków spisała się koncertowo i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Był to też swoisty rewanż za porażkę w półfinale Memoriału im. Jerzego Kloca – kontynuuje Miłosz Bujak.

Rewanż z Akademią 2012 Jaworzno

Z kolei 6 lutego grupa żaków gościła Akademię 2012 Jaworzno. Tym razem zagraliśmy w ustawieniu 4+1. - W tym meczu wyglądaliśmy dużo lepiej, niż pod koniec stycznia na mniejszej hali w Jaworznie. Nasza gra także była bardziej efektywna i efektowna. To był na pewno udany mecz – chwali koordynator Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Mecz rodzinny orlików

Dodatkowo grupa orlików i grupa naborowa rozegrali spotkanie rodzinne. Mecz z aktywnym udziałem rodziców był idealną okazją do wspólnej zabawy i integracji całej społeczności naszego klubu.

Foto: własne/Akademia 2012 Jaworzno