Pierwsze zwycięstwo AKS-u! Pokonaliśmy Pogoń Imielin

W meczu trzeciej kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej, piłkarze AKS Górnik Niwka Sosnowiec pokonali przed własną publicznością Pogoń Imielin 2:1.

W sobotę, 24 sierpnia, ekipa zielonej koniczynki zmierzyła się z Pogonią Imielin. Drużyną, która w tym sezonie była jak dotąd niepokonana tym razem musiała uznać wyższość drużyny z Sosnowca. W zespole AKS-u zabrakło m.in. Szymona Stoka, Piotra Wolnego i Piotra Sierczyńskiego.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście. Drużyna Radosława Orłowskiego stworzyła więcej sytuacji pod bramką strzeżoną przez Dominika Zachariasza. Niwczanie również próbowali kreować zagrożenie, ale albo brakowało szczęścia, albo obrońcy Pogoni wybijali piłkę i dzielnie pomagali swojemu golkiperowi.

Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie. Zaraz po przerwie goście wyszli na prowadzenie. Sosnowiczanie cały czas szukali okazji i pod koniec spotkania osiągnęli cel. W 80. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Skrzypek, a dwie minuty później wynik na 2:1 ustalił Grzegorz Kachniarz.

W następnej kolejce gracze z zieloną koniczynką na piersi zagrają na wyjeździe z Wawelem Wirek.

ZDJĘCIA Z MECZU NIWCZAN Z POGONIĄ IMIELIN - TUTAJ

AKS Górnik Niwka Sosnowiec - Pogoń Imielin 2:1 (0:0)

Bramki dla AKS-u: Mateusz Skrzypek (80.), Grzegorz Kachniarz (82.)

AKS: Zachariasz - Szabla, Czajkowski (75. Gajówka), Hepo (66. Kachniarz), Majewski, Matysek, Olszowski (46. Marędowski), Stachowicz (46. Korepta), Skrzypek, Duda, Krzanowski.