Nasz najbliższy rywal: Pogoń Imielin

W meczu 3. kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej rywalem niwczan będzie Pogoń Imielin. Poznajmy zatem naszego najbliższego przeciwnika.

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia, piłkarze AKS Górnik Niwka zagrają kolejny mecz o ligowe punkty. Tym razem rywalem sosnowiczan będzie Pogoń Imielin.

Ludowy Klub Sportowy Pogoń Imielin został założony w 1922 roku, a jego obecnym trenerem jest dobrze znany w naszym regionie Radosław Orłowski.

W poprzednim sezonie drużyna z Imielina rywalizowała w pierwszej grupie katowickiej klasy okręgowej i zakończyła sezon na piątym miejscu. Na dorobek ten złożyło się 14 zwycięstw, 8 remisów i tyle samo porażek.

Po dwóch kolejkach tego sezonu nasz najbliższy przeciwnik z kompletem punktów plasuje się na czwartym miejscu. W pierwszej kolejce podopieczni Radosława Orłowskiego pokonali Orzeł Mokre 3:0 (Rafał Bielawski 2, Marcin Polarz), a przed tygodniem ograli Tęczę Błędów 4:1 (Marcin Pieniążek 2, Kamil Koster, Maciej Żak). Przypomnijmy, że piłkarze zielonej koniczynki zajmują obecnie dwunaste miejsce. Niwczanie jak dotąd zdobyli punkt w zremisowanym meczu ze Źródłem Kromołów (1:1).

Czy tym razem sosnowiczanie zainkasują trzy punkty i zatrzymają Pogoń Imielin? Tego dowiemy się w sobotę (24 sierpnia). Początek meczu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy kibiców o głośny doping!  #AKSgramyRAZEM

Harmonogram 3. kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej:

Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie - Szczakowianka Jaworzno

Orzeł Mokre - Zagłębie II Sosnowiec

AKS Górnik Niwka Sosnowiec - Pogoń Imielin

Niwy Brudzowice - Źródło Kromołów

Urania Ruda Śląska - Podlesianka Katowice

Cyklon Rogoźnik - Górnik Wojkowice

MK Górnik Katowice - Górnik Piaski

Sparta Katowice - Naprzód Lipiny

Tęcza Błędów - Wawel Wirek