Michał Chmielowski: Wygrywa ten, kto ma lepszą ławkę rezerwowych

AKS Górnik Niwka Sosnowiec pokonał Pogoń Imielin w starciu trzeciej kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej. Co na temat meczu powiedział trener Michał Chmielowski?

- Pierwsza połowa nie wyglądała tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Nie potrafiliśmy się dłużej utrzymać przy piłce. Gra była szarpana. Plusem była nasza gra w defensywie. W drugiej połowie zmieniliśmy trochę nastawienie. Zrobiliśmy też kilka zmian. Dużo dobrego wnieśli zawodnicy rezerwowi. Otworzyliśmy skrzydła i zaczęliśmy stwarzać sytuacje. I mimo tego fatalnego początku drugiej połowy i straconej bramki, drużyna podniosła się i w ciągu tych dwóch minut zadała dwa ciosy - ocenia Michał Chmielowski.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO NIWCZAN! POKONALIŚMY POGOŃ IMIELIN - TUTAJ

- Chciałem pochwalić wszystkich zawodników, którzy weszli w drugiej połowie. Potwierdza się to, co już kiedyś powiedziałem, że drużynę stanowi cała osiemnastka meczowa. Wygrywa czasami ten, kto ma lepszą ławkę rezerwowych - podkreśla trener zielonej koniczynki.

ZDJĘCIA Z WYGRANEGO MECZU NIWCZAN Z POGONIĄ IMIELIN - TUTAJ

- Odeszło kilku znaczących piłkarzy. Mamy odmłodzony skład. Jest sporo młodych zawodników, którzy dopiero zbierają doświadczenie i jestem przekonany, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej - podsumowuje szkoleniowiec niwczan.